- porównywarka ubezpieczeń

Jak korzystnie ubezpieczyć samochód w firmie PZU?

W Polsce działa wiele firm ubezpieczeniowych oferujących polisy komunikacyjne. Większość z nich proponuje swoim klientom zabezpieczenie przed skutkami działań własnych, jak również osób trzecich. Jednym z najlepiej ocenianych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce jest PZU. Firma jest chwalona za elastyczność w działaniu, szeroki zakres usług oraz krótkie terminy wypłaty odszkodowania.

Obowiązkowe ubezpieczenie OC

W Polsce wszyscy kierowcy muszą posiadać wykupione ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Jest ono zabezpieczeniem na wypadek szkody spowodowanej przez samego ubezpieczonego. Ochrona obejmuje zarówno szkody w mieniu, a więc uszkodzenia aut, jak i szkody osobowe, czyli obrażenia ciała kierowcy i pasażerów. Na pomoc finansową ze strony firmy PZU można liczyć po wystąpieniu nieprzewidzianego zdarzenia podczas jazdy autem, podczas wsiadania, wysiadania, załadunku, a także postoju lub czasowego zatrzymania pojazdu.

Dobrowolne ubezpieczenie Autocasco

Kolejnym rodzajem ubezpieczenia wartym uwagi jest polisa Autocasco, w skrócie AC. Stanowi ona pomoc w przypadku, gdy winę za spowodowanie zdarzenia nie ponosi kierowca, lecz osoba trzecia, czynnik niezależny od osoby ubezpieczonej lub sprawca nie zostanie odnaleziony. PZU oferuje oddzielne warianty działające w przypadku kradzieży pojazdu lub uszkodzenia podczas próby włamania. Ubezpieczenie AC może obejmować również mniej typowe sytuacje, takie jak kolizja ze zwierzęciem lub uderzenie przez obiekty latające, na przykład, popularne w ostatnich latach drony.

Wiele wariantów likwidacji szkody

Warto dodać, że firma PZU pozwala na wybór kilku wariantów ubezpieczenia Autocasco. Umożliwiają one przywrócenie auta do sprawności po wypadku lub kolizji na drodze według ściśle określonych procedur. W wariancie serwisowym podczas naprawy wykorzystywane są tylko oryginalne części producenta samochodu. Usługę wykonują autoryzowane stacje obsługi, które gwarantują wysoki poziom zlecanych prac.

Drugi wariant, nazwany optymalnym, jest przeznaczony dla osób szukających tańszej opcji naprawy. Używane są wtedy podzespoły będące zamiennikami, ale mające jakość porównywalną z częściami oryginalnymi. Ostatni wariant ubezpieczenia OC został nazwany przez firmę PZU wariantem partnerskim. Do naprawy mogą być wtedy użyte części oryginalne, ale nie jest brana pod uwagę amortyzacja. Naprawa jest natomiast przeprowadzana w warsztatach partnerskich, z którymi firma PZU ma podpisaną stosowną umowę.

Szczegółowe informacje o zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych są zawarte w dokumencie zwanym Ogólne Warunki Ubezpieczenia, który można znaleźć na stronie internetowej firmy PZU. Aby wybrać najlepszy wariant dla swoich potrzeb, warto skontaktować się z konsultantem firmy telefoniczne lub skorzystać z wygodnego serwisu “mojePZU” dostępnego w Internecie. Jest to jeden z najnowocześniejszych sposobów na zawarcie umowy ubezpieczenia, bez względu na miejsce zamieszkania i rodzaj posiadanego pojazdu.